top of page
IMG-8324 (1)jjjj.jpg

Mariola Pochwat

 

organizatorka, superwizorka i szefowa Obozów Imago

Jestem trenerką treningu interpersonalnego I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, pedagogiem, Counsellorem (doradcą)/ terapeutką Gestalt. Po ukończeniu studiów pedagogicznych z pasją i zaangażowaniem przez czternaście lat pracowałam w szkole średniej, prowadząc z młodzieżą z różnych środowisk warsztaty i zajęcia z profilaktyki uzależnień, zachowań przemocowych, doradztwa zawodowego oraz warsztaty integracyjne, również wyjazdowe. I ta pasja towarzyszenia młodym ludziom w rozwoju pozostała we mnie do dzisiaj. Na obozie Imago, pełnię funkcję organizatora i szefa obozu i to jest zakres wynikający z obowiązków a dopełnia go to, co lubię najbardziej. Prowadzę i pojawiam się w części zajęć psychoedukacyjnych, zajęcia na naszym corocznym „Twórczym stole”, które są jednym w swoim rodzaju miejscem do spontanicznych rozmów i dzielenia się „ważnymi sprawami”. Zawsze jestem blisko gdy coś, gdzieś się dzieje – i tam, gdzie jest śmiech, i tam gdzie są czasem nastoletnie trudy i smuteczki. To tylko jeden taki czas w roku, a ja zawsze na niego czekam i za każdym razem z taką samą dumą obserwuję jak pięknie zmieniają się nasi uczestnicy.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

str.jpg

Agata Dolińska

organizatorka i dyrektorka kreatywna Obozów Imago

Jestem absolwentką Akademii Fotografii w Krakowie oraz Liceum Plastycznego w Częstochowie. Mogę nazwać się duszą artystyczną, spontaniczną i roześmianą. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Swoją przygodę z obozami zaczęłam 15 lat temu. Wtedy jeździłam na obozy jako „starsza siostra”, dziś jako organizatorka i wychowawczyni. Przez dłuższy czas prowadziłam także autorskie warsztaty fotograficzno-filmowe. Aparat wciąż mam pod ręką, uwielbiam uwieczniać codzienne życie obozowe. Praca z dziećmi inspiruje mnie, dodaje energii, uczy szczerości i zaufania. Na obozach lubię momenty leniuchowania, swobodne rozmowy czy po prostu wspólne słuchanie muzyki (najlepiej gdzieś na świeżym powietrzu). Chętnie wejdę boso do rzeki, pogram na ukulele, potańczę w deszczu lub pośpiewam przy ognisku. Dodatkowo od paru lat wolne chwile spędzam tworząc mandale metodą zwaną zen-tangle. Jest to dla mnie czas medytacji, wyciszenia i zajrzenia w głąb siebie. Najważniejsze jest to, że nie musisz umieć rysować aby to robić! Wystarczy, że dasz się ponieść swojej kreatywności i intuicji...

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI ZAWOJA 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

214373426_4351757711526511_353885270388016775_n.jpg

Tomasz Kudłacz

wychowawca

Tancerz z ponad 20letnim doświadczeniem, instruktor tańca, choreograf. Z wykształcenia jest czynnie działającym pedagogiem społeczno-wychowawczym, animatorem społeczno-kulturalnym oraz andragogiem edukującym pozaformalnie dorosłych. Na co dzień wspiera terapeutycznie ludzi oraz pracuje w największej szkole musicalowej w Polsce, gdzie uczy tańca i szkoli kadrę będąc trenerem kompetencji miękkich. Odbył liczne szkolenia psychologiczne i terapeutyczne z nurtów, które wykorzystują ruch i taniec jako narzędzie zmiany sfery psychiczno-emocjonalno-społecznej. W swojej pracy stawia przede wszystkim na budowaniu bezpiecznej relacji ze sobą w otoczeniu z innymi oraz podejściu skoncentrowanym na empatii.

W tym roku spotkacie mnie na:  IMAGOMOCNI ZAWOJA 2023

JEDRYSIAK.jpg

Marcin Jędrysiak

wychowawca

Jestem fotografem z pasji i wykształcenia (Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie w Czechach, Akademia Fotografii w Warszawie, Szkoła Kreatywnej fotografii w Krakowie), pracującym od ponad 10 lat w zawodzie. Prowadzę różne, autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży. Zajmuję się też przygotowywaniem indywidualnych osób na wyższe uczelnie artystyczne, przeglądem/przygotowaniem portfolio. Moje komercyjne prace można znaleźć na stronie: www.marcinjedrysiak.pl
W relacji uczeń – nauczyciel cenię sobie otwartość, nieszablonowość i wyrozumiałość. Lubię pracę z młodymi ludźmi, bo często ich kreatywność nie jest ograniczona przez nadmiar wiedzy. Skutkuje to bardzo świeżymi i inspirującymi pomysłami. Uważam, że nie tylko nauczyciel może inspirować ucznia – może być i odwrotnie.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI ZAWOJA 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

POLOCZEK.jpg

Alicja Poloczek

wychowawczyni

Witajcie, tu Alicja! Od zawsze zakochana we wszelkich formach ruchu. Przez lata żeglowania po różnych formach pracy z ciałem w końcu zacumowałam w porcie jogi oraz wspinaczki skalnej. Certyfikat instruktora jogi odebrałam w 2016 roku w Indiach (Rishikesh) i od tego czasu regularnie odwiedzam to miejsce poszerzając swój warsztat i światopogląd. Joga dla mnie to harmonia, wolność, możliwość odkrywania siebie oraz świata, źródło energii. To niekończąca się przygoda, którą uwielbiam zarażać innych, a dzielenie się metodą, którą kocham i w którą wierzę sprawia mi ogromną radość. Z miłości do jogi i pracy w grupie wykluła się również inna forma ruchu – acroyoga. Łączy ona elementy jogi, akrobatyki oraz masażu tajskiego, gdzie przez dobrą zabawę uczymy się koordynacji, współpracy i rozwijamy świadomość naszego ciała.  Liczę, że na obozie będziemy dzielić ze sobą nie tylko czas, ale także nasze radości i smutki wspólnie biegając po lesie, taplając się w wodzie i muzykując przy ognisku.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI ZAWOJA 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

WIROWSKI.jpg

Szymon Wirowski

wychowawca

Hejka, nazywam się Szymon. Moja przygoda z obozami prowadzonymi przez
Mariolę rozpoczęła się dawno, dawno temu. Po wielu latach uczestnictwa, postanowiłem sprawdzić się po tej „drugiej stronie”. Lubię aktywnie spędzać czas, od gry w piłkę czy siatkę po tarzanie się w trawie i bieganie po lasach. Jestem fanem wszelkiego rodzaju fantastyki i zapalonym graczem gier fabularnych. Oprócz tego jestem studentem psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. No i na pewno, tak jak Wy, nie mogę się doczekać obozu.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

20220508_130519.jpg

Monika Filipowicz

wychowawczyni

Aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Początkowo związana z teatrem 3/4- Zusno, później z toruńskim „Bajem Pomorskim”, przez wiele lat współpracowała również z Teatrem Groteska w Krakowie.

Od kilku lat prowadzi dziecięcy i młodzieżowy zespół teatralny w Wadowickim Centrum Kultury. Najbardziej interesuje ją aspekt terapeutyczny teatru. Widzi w nim narzędzie, które może wzmacniać poczucie własnej wartości, własnej sprawczości, uczyć odwagi i zwyczajnie nieść radość. Animatorka materii nieożywionej i miłośniczka teatru przedmiotu. Często korzysta z jego możliwości podczas własnych eksperymentów artystycznych oraz tworząc spektakle z dziećmi i młodzieżą. Członkini Zespołu Pieśni Karpackiej „Widymo” – kobiecej grupy wokalnej śpiewającej a'capella w dialektach bojkowskim, łemkowskim, pogórzańskim i doliniańskim.

Absolwentka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Na stałe współpracuje ze Szkołą Wokalno-Aktorską w Krakowie, Szkołą Aktorską Lart Studio oraz Szkołą Musicalową House of Art. Prowadzi zajęcia aktorskie dla klas o profilu taneczno- teatralnym w XXX LO im. A. Chmielowskiego. Współpracuje również z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie, m.in. przy projektach:  Synapsy oraz Bardzo Młoda Kultura.. Kilkukrotnie brała udział w międzynarodowym projekcie „Brave Kids” jako liderka artystyczna. Od kilku lat prowadzi prowadzi własną Pracownię ZróbTo, łączącą działania teatralne, pracę z głosem i rzemiosło artystyczne.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI RABKA 2023

2N6A3842a.jpg

Marcin Maciejewski

 

Wychowawca

 

Zawodowo jestem Strategiem Przyszłości. W swojej pracy badam i szukam tego co może nastąpić "za chwilę". Jestem wykładowcą na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz SWPS w Warszawie gdzie prowadzę zajęcia z praktycznego projektowania innowacji z wykorzystaniem (wielu) przyszłości. Wykorzystuję techniki kreatywno-spekulatywne w celu uruchomienia i pobudzenia istotnego, a bardzo zaniedbywanego elementu naszej codzienności, jakim jest "wyobraźnia". Stawiam na uczenie kinestetyczne, ruch oraz elementy jogi i gimnastyki, które pozwalają poznawać i chłonąć lepiej świat. Dotknąć, aby lepiej zrozumieć. Podnieść, aby poczuć. Zbudować, aby pojąć. Narysować, żeby doświadczyć. Jestem fascynatem zmian na świecie przez pryzmat ludzkiej natury: zachowań, nastrojów, myśli i emocji, wśród każdego z pokoleń. Kształtowanie wyobraźni młodzieży traktuję jako misję czytania i budowania dobrej oraz zrównoważonej przyszłości.

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023

zdjęcie_1.jpg

Magdalena Michnowicz

 

wychowawczyni


Jestem psycholożką, trenerką i socjoterapeutką. Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą i rodzinami w szkole podstawowej, przedszkolu waldorfskim i Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Kraków – Południe przy Specjalistycznym Szpitalu im. dr. J. Babińskiego. W prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych chętnie korzystam z dialogu motywującego i dramy stosowanej. W profilaktyce bliskie jest mi podejście w duchu redukcji szkód. Staram się tworzyć bezpieczne warunki, w których każda osoba może budować swoją wewnętrzną siłę i nawiązywać pełne zaufania relacje. Po dłuższej przerwie wracam na Obóz Imago, z czego ogromnie się cieszę. Z niecierpliwością czekam na wspólny czas beztroskiej zabawy, rozmów i wędrówek po lesie.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023, IMAGOMOCNI RABKA 2023

REHOROWSKA.jpg

Nina Rehorowska

wychowawczyni

Przygodę z obozami rozpoczęłam w wieku 10 lat jako uczestniczka – teraz jeżdżę jako wychowawczyni. Ostatnio zaczęłam pracę w demokratycznej szkole podstawowej, gdzie uczę angielskiego i prowadzę własną grupę wychowawczą. Od półtora roku w ramach wolontariatu pracuję reedukacyjnie z nastoletnim uchodźcą, prowadziłam też treningi sportów walki w klubie RKS Gwiazda w Warszawie z naciskiem na równość wszystkich uczestników, bezpieczną przestrzeń do rozwijania swoich umiejętności i atmosferę fair play – tak samo jak w sali sportowej, w sali lekcyjnej stawiam na szacunek, wartościową pracę i równościową relację z uczniem. Uwielbiam zachęcać dzieci do aktywności na świeżym powietrzu oraz do “otwierania głów” na różne doświadczenia, punkty widzenia i opinie. Lubię też pracować nad dziewczyńskmi tematami i doświadczeniami – tymi fajnymi, ale też tymi trudnymi i frustrującymi. Na co dzień studiuję socjologię stosowaną, interesuję się literaturą i filozofią, działam społecznie. Na obozach często można znaleźć mnie na boisku, na spacerach nad rzekę i do lasu, w kąciku z planszówkami lub w przeróżnych strefach ciszy poświęconym czytaniu i rozmowom. Z pracy dziećmi czerpię dużo inspiracji i nauki, nie tylko na lekcjach i warsztatach, ale też podczas wspólnego spędzania wolnego.

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023

IMG-7124.jpg

Natalia Henslok

wychowawczyni


 

Hej, tu Natalia! Na Obozy Imago jeżdżę odkąd pamiętam, jednak od zeszłego roku już nie jako uczestniczka, a wychowawczyni. Moją pasją jest teatr i różne formy z nim związane, dlatego od wielu lat rozwijam się na tym polu w małej grupce w jednym z krakowskich centrów kultury. To miejsce, gdzie mogę nie tylko wyrażać się na scenie i pisać teksty, ale też przeżywać emocje, odczuwać je w ciele i łączyć je z umysłem. To wartości, które cenię i chcę nieść dalej w świat. Lubię też wszelkiego rodzaju artystyczno-manualne aktywności takie jak malowanie, szycie, plecenie, tworzenie biżuterii i inne tego typu przyjemności. Na obozie znajdziecie mnie w zacisznym miejscu, gdzie w grupie będziemy tworzyć takie cuda. W relacjach z uczestnikami nieraz czuję się jak starsza siostra, co ułatwia nam zbudowanie kontaktu. Bardzo cieszę się na tegoroczny obóz i nie mogę doczekać się spotkania z Wami. Do zobaczenia!


W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023, IMAGOMOCNI Zawoja 2023, IMAGOMOCNI Rabka 2023

IMG_3113-4.JPG

Agnieszka Fiejka

 

Wychowawczyni

 

 

Cześć! Nazywam się Aga Fiejka i jestem edukatorką, fotografką, artystką wizualną i mamą. Ukończyłam Edukację Artystyczną na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz studia podyplomowe “Terapia, wspomaganie, edukacja osób w spektrum autyzmu” w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Od lat pracuję z dziećmi twórczo, współprowadziłam liczne warsztaty artystyczne w ramach Grypy Twórczej FLU, której byłam współzałożycielką. Zdobywałam doświadczenie w instytucjach kultury m.in. w dziale edukacji MCK w Krakowie. Moją wielką życiową pasją jest jednak fotografia. Od wielu lat współpracuję z Krakowską Fundacją Filmową pełniąc rolę głównej fotografki oraz koordynatorki działu fotograficznego podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Współpracowałam również z wieloma zacnymi instytucjami i inicjatywami kulturalnymi w Krakowie. Przez kilka lat zajmowałam się działalnością aktywistyczną. W dziedzinie twórczej miałam przyjemność wystawiać swoje prace w wielu wystawach zbiorowych w ramach działalności artystycznej Grypy Twórczej FLU oraz indywidualnych, m.in. w CSW w Toruniu. Na co dzień pracuję jako pedagożka specjalna i zajmuję się edukacją, wspomaganiem i terapią dzieci w spektrum autyzmu, bo tak się mi w życiu złożyło, że ze względów rodzinnych zagadnienie spektrum jest mi bardzo bliskie. W swojej pracy łączę wiedzę o spektrum autyzmu z elementami sztuki i plastyki. Prowadzę także Szkolne Koło Fotograficzne. Lubię tworzyć, opowiadać historie, uwielbiam pracować twórczo z dziećmi i towarzyszyć im w drodze przez ich wyobraźnię oraz zachwycać się wspólnie pięknem i złożonością świata.

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023, IMAGOMOCNI Zawoja 2023

Sylwia Kolbusz.jpg

Sylwia Kolbusz

 

Wychowawczyni

 

Jestem pedagożką, socjoterapeutką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia.

Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w Gabinecie Psychoterapeutycznym Pomelo,

Centrum Terapii i Rozwoju PoMoc oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Kluzy w Krakowie.

Kocham pracę z grupą dlatego rozwijam się w tym obszarze odbywając staż w

Stowarzyszeniu Psychoterapeutów Dziecięcych im. Donalda Winnicotta, prowadząc grupę

socjoterapeutyczną dla uchodźców z Ukrainy i warsztaty psychoedukacyjne i rozwijające

kompetencje emocjonalno-społeczne dla uczniów liceum.

Swoje doświadczenie zdobywałam będąc streetworkerką w Fundacji Nowe Centrum,

pracując z rodzinami zastępczymi w ramach Programu Aktywności Lokalnej, odbywając

staże i wolontariaty w placówkach socjoterapeutycznych i świetlicach środowiskowych.

W prowadzeniu warsztatów zawsze staram się wykorzystać aktywność, doświadczenie

i potencjał uczestników. Najważniejsze jest dla mnie stworzenie warunków w których każdy

czuje się swobodnie i pewnie. Pomaga mi w tym wykorzystanie ćwiczeń stosowanych w

grupach socjoterapeutycznych, kreatywność uczestników warsztatów i moja własna.

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI Zawoja 2023

DSC_9084kasia.jpg

Katarzyna Kasprzycka

 

wychowawczyni

 

Witajcie! Jestem pedagogiem specjalnym, na co dzień pracuję w szkole specjalnej z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami. Od 9 lat prowadzę także grupę wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, a do moich ulubionych metod należy arteterapia. Moja super moc to umiejętność słuchania i nawiązywania relacji.  Z malutkimi, małymi, starszymi… Z moimi uczniami lubimy eksperymentować, badać otaczającą nas rzeczywistość, szukać odpowiedzi na pytanie “jak to działa?”.

Uwielbiam przyrodę, wycieczki w góry, długie spacery i zdrowe jedzenie. Organizuję warsztaty teatralne i razem z grupą teatralną Kasztanova przygotowuję wspaniałe spektakle dla dzieci oparte na ruchu, mimice, tańcu. Lubię się ..bawić! Gry planszowe, gry i zabawy integracyjne, taniec - w tym jestem dobra :)

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023

IMG_1141.jpg

Marzena Krawczyk

 

wychowawczyni

 

Cześć! Jestem pedagogiem specjalnym/masażystką/terapeutką wczesnego wspomagania rozwoju. Na co dzień pracując z dziećmi w wieku szkolnym, łączę założenia Porozumienia bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości z wiedzą i 14-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie.  Moją siłą jako pedagoga jest pogoda ducha, kreatywne działanie, umiejętność aktywnego słuchania oraz wspierania dzieci i ich rodziców zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami i możliwościami. W wolnych chwilach uwielbiam być ogrodniczką, chodzić na długie spacery z moją psią przyjaciółką, pleść makramy lub szydełkować.
Do zobaczenia w lipcu :)

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023

Zdjęcie.JPG

Maciej Surga

 

wychowawca

 

Cześć! Jestem osobą, która lubi pracować z ludźmi i zawsze szuka nowych wyzwań. Aktualnie studiuję na AWF w Krakowie, gdzie poznaję różne aspekty ruchu i aktywności fizycznej. Moimi zainteresowaniami są wycieczki górskie, survival oraz harcerstwo. Co się z tym wiąże to jestem również instruktorem w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodszymi członkami. Lubię nawiązywać nowe znajomości i ciągle poszerzać swoje horyzonty. Wierzę, że tylko dzięki nauce i eksplorowaniu świata, możemy rozwijać się i osiągać swoje cele. Jeśli szukasz oparcia i dobrej zabawy to na pewno się zaprzyjaźnimy.

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI Rabka 2023

hygge_zdjecie.jpeg

Ania Bystrowska

 

wychowawczyni

 

Jestem fotografką i reżyserką. Od ponad 13 lat działam twórczo i komercyjnie poruszając się w przestrzeni fotografii, filmu i nowych mediów. Jestem absolwentką Instytutu Twórczej Fotografii i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracowałam z wieloma wydawnictwami, wytwórniami muzycznymi, magazynami, instytucjami kultury, artystami, muzykami, domami produkcyjnymi. Poruszam się w obszarze fotografii portretowej, modowej i dokumentalnej. Wyreżyserowała wiele polskich teledysków m.in Taco Hemingway (Nostalgia), Flirtini (Ulotne oraz Ikar), Otscochodzi i Pelson we współpracy z Reebokiem (Szacunek za klasyk). Wraz z założycielkami Elementu Żeńskiego stworzyłam kilka filmów i kampanii o tematyce prokobiecej oraz kontynuowałam realizowanie wielu innych wartościowych kampanii społecznych. W latach 2019/2020 pracowałam przy długofalowym projekcie wydawnictwa No Dayz Off, serii książek To nie jest hip-hop. Rozmowy (cz. 2 oraz cz. 3), portretując kilkudziesięciu raperów oraz postacie związane z polską branżą hiphopową. W swoich działaniach twórczych i komercyjnych staram się podążać za intuicją i tworzyć obrazy, które są oszczędne w środkach, ale zawierające psychologiczną głębie i esencje. W 2020 roku rozpoczęłam podyplomowe studia psychoterapeutyczne w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces i w niedalekiej przyszłości mam zamiar rozpocząć swoją praktykę terapeutyczną łączącą wiele różnych twórczych doświadczeń. 

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOKIDS 2023

IMG_7953.JPG

Anna Tutka

 

wychowawczyni

 

Jestem Trenerką Empatycznej Komunikacji, Coachką, Praktyczką Terapii IFS, facylitatorką metody Emotion Aid (metoda wsparcia w sytuacjach stresu, napięcia, traumy). Z wykształcenia pedagożką. Wspieram podczas indywidualnych sesji coachingowych i terapeutycznych, łącząc narzędzia znanych mi metod. Prowadzę warsztaty i szkolenia dla młodzieży, nauczycieli, organizacji. W obszarze moich pasji i zainteresowań jest komunikacja (m.in. w oparciu o model Porozumienia bez Przemocy), budowanie zespołów, zarządzanie stresem, radzenie sobie z emocjami, dobrostan psychiczny człowieka. W pracy i życiu ważne są dla mnie relacje z drugim człowiekiem i dlatego często zadaję sobie i innym pytanie M.Rosenberga: „Chcesz mieć rację czy relację?” . Praktykuję wdzięczność, która pomaga mi budować poczucie szczęścia. Na obóz Imago jadę po raz pierwszy i czuję ogrom ekscytacji. Moją mocą jest empatia i umiejętność słuchania i to chcę wnieść w życie młodzieży. Poza pracą lubię biegać i jeździć na rowerze. 

 

W tym roku spotkacie mnie na: IMAGOMOCNI Rabka 2023

bottom of page